لزوم هم‌افزایی برای دستیابی به تحول در حوزه آموزش و پژوهش

 

 

جلسه معاونین آموزشی دانشگاه ها و دانشکده های کلان منطقه 9 آمایشی با حضور رئیس و دبیر شورای کلان منطقه 9 آمایشی کشور مورخ 1400/9/25 در محل دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی برگزار گردید.

به گزارش وبدا، دکتر محمدعلی کیانی در اجلاسیه روسا و معاونان آموزش و پژوهش دانشگاه‌های علوم پزشکی این کلان منطقه افزود: هفته پژوهش فرصت مناسبی است تا در نمایشگاهی که در مشهد برگزار می‌شود، دانشگاه‌های عضو منطقه9 حضور یابند و توانمندی‌های پژوهشی خود را عرضه کنند. دکتر کیانی با بیان اینکه برای فعالیت هدفمند و نتایج قابل‌قبول، هر یک از دانشگاه‌های عضو منطقه 9 باید دارای لاین های تخصصی خود در امر پژوهش باشند.

دکتر مجید غیورمبرهن، دبیر کارگروه پژوهشی منطقه 9 کشور و معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این نشست، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت دانشگاه‌های عضو این منطقه، بر ضرورت جذب بودجه‌های پژوهشی تأکید کرد. دکتر غیورمبرهن تصریح کرد: حمایت ویژه از طرح‌های پژوهشی علاوه بر رفع نیازمندی‌های داخلی، گام مؤثری در جهت اعتلای دانشگاه‌ها و توانمندسازی هیئت‌علمی خواهد بود که در این زمینه، تعریف کلان پروژه اولویت ما است.

دکتر ابوالفضل خواجوی راد ، دبیر کارگروه آموزش کلان منطقه 9 و معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این نشست، آموزش را موضوعی اساسی و محوری دانست و گفت: ارتقای همه‌جانبه دانشگاه‌ها در گرو توجه به آموزش است.

وی بر داشتن رویکرد آسیب شناسانه و شناخت نقاط قوت در حوزه آموزش تأکید کرد و افزود: نخبه پروری و توجه به ظرفیت‌های تخصصی باید بیش‌ازپیش فعال شود و از افراد توانمند در این حوزه در جایگاه‌های مشورتی و تخصصی استفاده شود.

دکتر خواجوی‌راد عنوان کرد: آموزش پزشکی موضوع بسیار مهمی است که باید با شناخت فرصت‌ها و تهدیدها در مسیر توسعه این بخش بتوانیم خلأها را برطرف کنیم.