افتتاح دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

در راستای اجرای طرح تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی، دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد در دانشکده پزشکی افتتاح شد.

به گزارش وب دا، دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور روسای دانشگاه ها و دانشکده های کلان منطقه ۹،سید علی حسینی رییس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی،  محمد رضا دارابی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از اعضای هیات علمی در دانشکده پزشکی افتتاح شد. 

 معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: یکی از ماموریت های ویژه که بر عهده کلان منطقه ۹ گذاشته شده است " توسعه و تعالی دانش علوم اعصاب " است و از مصوبات مهم کارگروه مربوط به آن ایجاد دپارتمان علوم اعصاب در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

دکتر محمد رضا دارابی ،توسعه دانش هنر و سلامت، توسعه دندانپزشکي و علوم مرتبط، توسعه علوم تغذيه، و توسعه دانش طب تسکيني را از دیگر ماموریتهای کلان منطقه ۹ کشور عنوان کرد.

ريیس دپارتمان علوم اعصاب دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و استاد دانشگاه مونستر آلمان نیز در گفتگو با وب دا اظهار داشت: ما در دپارتمان علوم اعصاب تلاش داریم تا پیشگیری از بیماری های علوم اعصاب را به بیماران خود آموزش داده و اجازه ندهیم تا کار به بیمار شدن برسد.

وی در ادامه بیان داشت: با پیشرفت علم رشته های جدیدی به علوم پزشکی افزوده می شود که رشته علوم اعصاب به عنوان یک رشته بین گروهی از این جمله است.

پرفسور گرجی تصریح کرد: تلاش در این رشته، درمان بیماری های اعصاب و همچنین تحقیقات در خصوص بیماری های غیر قابل درمان در حوزه اعصاب و پیشگیری از دچار شدن به بیماری های اعصاب است.

وی به روندهای شناختی و آموختن روندهای یادگیری در خصوص بیماری های اعصاب اشاره کرد و بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص علوم اعصاب دارای پیشینه بیش از ۱۰ سال است و به عنوان قطب علوم اعصاب در کشور شناخته می شود

 ريیس دپارتمان علوم اعصاب دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ابراز داشت: این دپارتمان ظرف مدت کمتر از شش ماه ساخته شده است و طرح های تحقيقاتی خوبی را در ماه های آینده در این راستا ارائه خواهد داد.

پرفسور گرجی بیان داشت: در حل حاضر دستگاه های ثبت امواج مغزی، سیستم های بافت شناسی، پاتولوژی، آسیب شناسی و تعدادی از سیستم ها به صورت جنرال و عمومی مانند تکنیک های مولکولی و پروتو نگاری را در این دپارتمان خواهیم داشت.

وی در پایان از تبدیل کردن دپارتمان علوم اعصاب دانشکده پزشکی مشهد به عنوان یکی از بخش های فعال علوم اعصاب در سطح استان خبر داد و گفت: ظرف دو سال آینده این دپارتمان به عنوان یک بخش فعال و کامل در سطح مشهد خواهد بود و به درمان و پیشگیری از بیماری های علوم اعصاب در کشور کمک خواهد کرد.

 

منبع خبر