چشم انداز

توسعه علوم اعصاب به عنوان یک رشته پیشرو در زمینه علوم پزشکی در کشور، بر آن است تا با توسعه فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و اجتماعی خود به عنوان قطبی در توسعه دانش علوم اعصاب و ارائه خدمات آموزشی و درمانی در سطوح ملی و بین المللی تبدیل شود. علوم اعصاب قصد دارد در بسیاری از زمینه ها نظیر درد، اعتیاد، اضطراب و افسردگی، گیاهان دارویی، بیماری های مغز و اعصاب، بیولوژی مولکولی و فعالیتهای اجتماعی – اقتصادی برنامه های آموزشی و پژوهشی را به طور مستمر انجام دهد و بسیاری از فعالیتها را به طور همزمان و یا با فاصله اندک از کشورهای پیشرفته در طی یک برنامه 5 ساله در اولویت قرار دهد.

رسالت

ما در زمینه های متفاوت علوم اعصاب که شامل سلامت اجتماع، رفع و پیشگیری مشکلات اجتماعی و توسعه اقتصادی و همچنین نخبه یابی و نخبه پروری به طور مدون و منظم فعالیت خواهیم نمود. هدف اصلی ما ارتقای دانش علوم اعصاب و توسعه خدمات تحقیقاتی کاربردی و افزایش توانمندیهای اموزشی، پژوهشی و درمانی در سطح ملی می باشد . امید است که محصول فعالیت این اهداف، تولید و بکارگیری دانش در زمینه علوم اعصاب باشد.

ماموریتها

1- شناسایی توانمندیهای مراکز موجود علوم اعصاب کشور و ایجاد هماهنگی بین گروهی با هدف ارتقای سطح تحقیقات
2- توسعه آموزش و پژوهش در زمینه تحقیقات آزمایشگاهی، بالینی و اجتماعی علوم اعصاب و ارتقای سطح کیفی
3- ایجاد هماهنگی بین مراکز علوم اعصاب و مراکز درمانی بیماریهای اعصاب و روان کشور با هدف تمرکز تحقیقات در مشکلات بومی کشور
4- توسعه و ایجاد مراکز علوم اعصاب در تمامی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در کشور
5- ایجاد ارتباط متقابل بین مراکز تحقیقات علوم اعصاب و سازمانها و ارگانهای اجرایی مرتبط به علوم اعصاب نظیر آموزش و پرورش، بهزیستی، مراکز بازتوانی و ...
6- ایجاد ارتباط متقابل با مراکز اقتصادی نظیر شرکت های دارویی بری تولید ثروت از نتایج به دست آمده در تحقیقات علوم اعصاب
7- توسعه آموزش همگانی در جهت ارتقای آگاهی عمومی از بیماریهای اعصابا و روان و پیشگیری از آنها
8- عضویت در مجامع بین المللی علوم اعصاب در جهان با هدف دستیابی کرسی های جهانی برای محققین و مراکز تحقیقاتی
9- اجرای طرحهای پژوهشی و آموزشی و درمانی با همکاری نهادهای بین المللی
10- افزایش آگاهی جمعی از دامنه فعالیت علوم اعصاب و نقش آن در ارتقای سلامت عمومی جامعه

 

دانشگاه علوم پزشکی مشهد | Mashhad University of Medical Sciences | جامعة مشهد للعلوم الطبية
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.