اخبار

IMAGE
راه اندازی سامانه ملی تعالی علوم تغذیه
  به استحضار می رساند سامانه ملی تعالی علوم تغذیه به آدرس http://ncnse.mums.ac.ir به منظور بهره برداری کارگروه ماموریت ویژه "توسعه و تعالی علوم تغذیه" آماده بکارگیری است. سامانه ملی تعالی علوم تغذیه(NCNSE) به منظور تسهیل ارتباط میان کمیته‌ها و زیرکمیته‌های ششگانه کارگروه ماموریت ویژه... ادامه مطلب...
                       
 

                   
 

 معرفی دبیرخانه کلان منطقه9

       ماموریت های دبیرخانه کلان منطقه9         اسناد    
                       
                       
                       
                       
   کارگروه های ماموریت های مشترک          کارگروه های ماموریت های ویژه         فرم ها و دستورالعمل ها    
                       
                       
                       
                       
   کمیته دانشگاهی دانش پژوهی                  تماس با ما    
                       
                       

  کلان مناطق کشور
 

برگزاری گردهمایی معاونین آموزشی و رابطین مرکز تعالی  دانشکده های دندانپزشکی سراسرکشور در مشهد

گردهمایی معاونین آموزشی و رابطین مرکز تعالی و کارشناسان آموزشی دانشکده های دندانپزشکی سراسرکشور جهت ارتقا بهره وری و اجرایی کردن استراتژیهای نوین پیش بینی شده در طراحی کوریکولوم دندانپزشکی عمومی کشور بر اساس ماموریت ویژه مرکز تعالی دندانپزشکی واقع در کلان منطقه 9 آمایشی و محوریت دبیرخانه دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت در تاریخ 31 خرداد در مشهد مقدس برگزار شد.

این گردهمایی با مشارکت و حضور حدود 150 نفر از مسئولین و نخبگان برنامه ریزی آموزشی در کلیه دانشکده های دندانپزشکی کشور، با محوریت دبیرخانه دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت و با حضور دکتر حسن رزمی، دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی، دکتر سید منصور رضوی، مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت، دکتر محمد جواد خرازی فرد، ناظر دبیرخانه در فرایند بازنگری کوریکولوم و کارشناسان دبیرخانه دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت و میزبانی دبیرخانه کلان منطقه 9 آمایشی کشور و کارگروه تحول و تعالی دندانپزشکی در 31 خرداد ماه 1397 در مجتمع سپید مشهد به صورت یک روزه و در چهار پنل تخصصی فشرده برگزار شد.

با توجه به مباحث مطرح شده در این همایش؛ مهم ترین نکات مورد توجه و تاکید شرکت کنندگان شامل موارد زیر بود:

  1. با توجه به ابلاغ کوریکولوم؛ و تغییرات ایجاد شده، نیاز به برنامه ریزی و توجه ویژه در جهت اجرای بهینه آن و صرف توان و زمان مناسب مسئولین آموزشی در کلیه سطوح وجود دارد و تشکیل کمیته کوریکولوم در سطح دانشکده ها در هماهنگی کامل و مستمر با مرکز تعالی دندانپزشکی و دبیرخانه وزارت امری ضروریست.
  2. توانمندسازی اساتید و مسئولین برنامه ریزی آموزشی در سطح دانشکده ها (با استفاده از راهبردهایی همچون ایجاد شبکه مجازی بر خط؛ استفاده از توان دانشگاه مجازی و آموزش های غیر حضوری اساتید؛ حمایت و پاسخگویی به دانشکده ها در بستر پورتال طراحی شده و با کمک رابطین مرکز تعالی در دانشکده ها؛ ارائه فایل های آموزشی جهت حمایت اجرایی استراتژیهای نوین به کار رفته در کوریکولوم) مورد توجه خواهد بود.
  3. مسئولین آموزشی دانشکده ها ضمن حفظ ارتباط مستمر با یکدیگر و مرکز تعالی دندانپزشکی؛ با ارتقا توانمندی و ارائه راهکارهای مناسب اجرایی در محدوده آیین نامه اجرایی؛ راهکارهای بهبود یادگیری دانشجویان را برنامه ریزی و پیشنهاد میکنند.
  4. تمرکز بر تولید محتوای مجازی با نگاه به عدالت آموزشی و استفاده از فرایند طراحی شده جهت تولید بهترین محتوا توسط بهترین اساتید موجود در کشور و با اولویت واحدهایی که با توجه به گسترش سریع تعداد دانشکده ها؛ هیات علمی توانمند کافی در سطح کشور ندارند؛ مورد توجه ویژه خواهد بود.
  5. گسترش توانمندی های واقعی دانشجویان جهت ارائه خدمت متناسب با نقش متصور در نظام سلامت با ورود برنامه "آموزش در عرصه" برای دانشجویان؛ با اولویت ویژه و با همکاری کلیه دانشکده ها با مرکز تعالی دندانپزشکی در طول سال آینده؛ و با بررسی بهترین شواهد موجود و اتفاق نظر خبرگان؛ برنامه ریزی اجرایی شده و در سطوح مختلف و با تاکید بر ایجاد نگرش "اولویت پیشگیری بر درمان"؛ جهت اجرا ارائه خواهد شد.

  

دانشگاه علوم پزشکی مشهد | Mashhad University of Medical Sciences | جامعة مشهد للعلوم الطبية
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.